Popularne odmiany kolekcjonerskich nasion konopi

Kolekcjonerzy nasion marihuany nie ustają w wysiłkach, by zgromadzić w swoich zbiorach jak najwięcej kultowych i popularnych odmian. Możliwości i sposobów na stworzenie własnej unikatowej kolekcji jest bardzo wiele. Wielu odbiorców gromadzi nasiona odmian sativa bądź indica – w zależności od swoich indywidualnych preferencji. Inni stawiają na nasiona odmian reprezentujących określone regiony – na przykład osławionego Hindukusz lub odmiany kalifornijskie. Znajdą się także i tacy, w których gablotkach dominują hybrydy i odmiany krzyżówkowe. Niezależnie od tego, przygotowaliśmy krótkie zestawienie najpopularniejszych odmian, które możesz nabyć w wersji feminizowanej, a których posiadanie powinien rozważyć każdy doświadczonych kolekcjoner.

Nasiona warte inwestycji – czyli jak urozmaicić swoją kolekcję 

Royal Gorilla to odmiana o wyjątkowo wysokim stężeniu THC. Jej genotyp jest niezwykły także z innych powodów – zawiera program rozwoju rośliny o dość krótkim czasie kwitnienia i wyjątkowo obfitych zbiorach. Kluczowy dla wielu kolekcjonerów jest fakt, że do wykształcenia unikatowej paczki genów doszło samoistnie, bez celowej ingerencji hodowców. 

Northern Lights to kolejna kultowa odmiana, której nasiono warto włączyć do swojego zbioru. Dla odbiorców wyrobów konopnych Northern Lights to marka sama w sobie, która stanowi synonim wysokiej jakości. W jej genach znajduje się materiał pochodzący od przodków z Afganistanu oraz Południowo-Wschodniej Azji. Northern Lights stał się także podstawą dla przeprowadzania wielu późniejszych eksperymentów hodowlanych i wykształcania dalszych krzyżówek. 

Amnesia Haze to nazwa znana wszystkim, którzy choć raz mieli styczność z tematem nasion kolekcjonerskich. Odmiana ta jest popularna na całym świecie z uwagi na jej niezwykle intensywne oddziaływanie, w którym największy udział mają geny sativa. Amnesia Haze należy do rodziny odmian hybrydowych, a proporcje pomiędzy biegunem sativa i indica wynoszą 70-30. 

Znane i lubiane odmiany zyskujące na uznaniu 

Green Gelato jest odmianą o podwyższonym stężeniu THC. Wielu hodowców sięgających po jej nasiona pragnie w ten sposób stworzyć osobną sekcję w swoich zbiorach. Green Gelato może być podstawą kolekcji nasion THC oraz stanowić jej kluczowy eksponat. Może także reprezentować hybrydowe odmiany marihuany – w jej genotypie w niemal równych proporcjach udział ma sativa oraz indica. Ponadto jest to odmiana wytworzona z kultowych wcześniejszych odmian – wśród których znajduje się między innymi Girl Scout Cookies. 

Sweet ZZ to natomiast wybór kolekcjonerów stawiających na nasionka odmian niezwykłych i specyficznych. Oddziaływanie Sweet ZZ jest bardzo intensywne, co wynika z dominacji genów indica. Mimo to nie wywołuje uczucia senności, znużenia lub fizycznej ociężałości. Jest odmianą stosunkowo euforyczną, co docenili zarówno kolekcjonerzy preferujący czystą indicę, jak i fani sativy poszukujący odskoczni od swoich dotychczasowych preferencji. 

White Widow to oldschoolowy klasyk, który cieszy się niemalejącą popularnością i uznaniem. Jest to odmiana hybrydowa, uzyskana po raz pierwszy w latach dziewięćdziesiątych. Wielokrotnie nagradzana i wyróżniana, uzyskała sobie status kultowej. Nasiona White Widow zawierają 50% genów sativa oraz indica, a także łączą potencjał THC z podwyższoną zawartością CBD.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here