Czym się kierować przy wyborze kasku rowerowego

Dobrej jakości kask rowery to jedno z najważniejszych elementów wyposażenia rowerzysty – zarówno zawodowca, jak i osoby, która udaje się na przejażdżki tylko w wolnym czasie. Jego rola przy incydencie na drodze jest wprost nieoceniona. Chroni głowę, czyli najcenniejszą część ludzkiego ciała przed wszelkimi urazami, zapewniając rowerzystom bezpieczeństwo. Zastanawiasz się, jaki kask najlepiej wybrać do jazdy na rowerze? Dowiedz się, na co warto zwracać uwagę podczas zakupów.

Kask rowerowy – na co zwrócić uwagę?

Niektóre osoby kwestionują komfort jazdy w kasku, ponieważ ogranicza on ich widoczność, zsuwa się, jest za ciasny lub za ciężki. Wbrew pozorom poruszanie się na rowerze w kasku może być wygodne, należy jednak starannie podejść do jego wyboru. Liczy się zarówno jego wysoka jakość, jak i komfort, który zapewnia użytkownikom. Jeśli chodzi o tę pierwszą kwestię, to warto stawiać na modele ze sprawdzonego źródła. Kaski sprzedawane na bazarze mogą być modne, jednak często nie spełniają odpowiednio swojej najważniejszej roli. Najlepszym miejscem do zakupu godnych zaufania produktów są profesjonalne sklepy sportowe, takie jak Sport Garage. Na kasku powinny znaleźć się informacje od producenta, takie jak rodzaj materiału, z jakiego został wykonany oraz jego wytrzymałość. Warto szukać też stosownych certyfikatów. Bardzo ważny jest dobór odpowiedniego rozmiaru – jeśli będzie źle dopasowany, nie spełni swojej roli. Dlatego przed zakupami dobrze jest wykonać pomiar obwodu głowy. Najlepiej stawiać na modele regulowane, które można precyzyjnie dopasować do swoich potrzeb.

Komfortowy kask rowerowy, czyli jaki?

Na komfort jazdy w kasku wpływają jego właściwości wentylacyjne. Nowoczesne modele są lekkie i pozwalają na swobodny przepływ powietrza, a zarazem skutecznie chronią głowę przed urazami. Warto szukać kasków z dużą liczbą otworów wentylacyjnych. Mogą one dodatkowo być wyposażone w wewnętrzne kanały powietrzne. Na komfort użytkowników ma wpływ również wyściółka. Najlepiej, jeżeli jest miękka i wykonana z materiałów antybakteryjnych. Powinna być wyciągana, dzięki czemu można ją regularnie czyścić. Osoby, które mają skłonności do alergii, mogą kupić model z antyalergicznymi wkładami, co zwiększy ich komfort podczas przejażdżek. Dodatkowym atutem kasku rowerowego jest odpinany daszek, który chroni przed słońcem. Nowoczesne kaski wyposażone są w wiele innowacyjnych technologi, dzięki którym są jeszcze bardziej komfortowe i zapewniają skuteczną ochronę głowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here