Domowe biuro

0
701

Dla znacznej części z nas praca w domu stała się codziennością, która prawdopodobnie zostanie już z nami na stałe. Zorganizowanie się w zaciszu własnego domu i motywacja do wydajnej pracy nie są wcale takie łatwe, a wykorzystanie dostępnych w domu mebli nie zawsze okazuje się najlepszym rozwiązaniem dla naszego kręgosłupa. Jak zadbać o wygodne i ergonomiczne stanowisko Home Office?

  1. Wydziel strefę pracy

Jednym z czynników, które najbardziej utrudniają wydajną pracę w domu, są problemy z koncentracją. W swoich czterech ścianach otoczeni jesteśmy wieloma rzeczami, które z łatwością mogą nas rozproszyć i ściągnąć na siebie uwagę, zamiast kierować ją zadania, które mamy do wykonania. Z tego względu już od kilku lat wśród osób pracujących w domu coraz większą popularnością cieszy się wydzielanie stref pracy, w których można się skupić wyłącznie na zadaniu, a nie na wystroju wnętrza czy elementach wyposażenia. Przebywanie w strefie przeznaczonej do pracy pomoże Ci poczuć się jak w biurze i w pełni skoncentrować się na zleconym zadaniu. Biurko do Home Office wcale nie musi zajmować dużo miejsca – można je umieścić w rogu pokoju, wolnej wnęce czy w innej, słabo zagospodarowanej przestrzeni (meble Sedus występują w różnych wariantach, pozwalających na dopasowanie idealnie do miejsca, którym się dysponuje).

  1. Postaw na funkcjonalne i ładne meble

Długotrwałe wykonywanie zadań w domowym zaciszu wymaga komfortu – w przeciwnym razie ból pleców będzie Cię rozpraszał i utrudniał wywiązywanie się z powierzonych zadań. Jednym z najważniejszych elementów przy doborze wygodnych mebli jest ich rozmiar – biurko powinno mieć co najmniej 130 cm szerokości i 85 cm głębokości, natomiast jego wysokość powinna kształtować się na poziomie 72 do 75 cm. Wykorzystane krzesło powinno mieć regulowaną wysokość, co pozwoli idealnie dopasować ją do biurka – tak, aby siedząc za biurkiem móc przez cały czas utrzymywać wyprostowaną postawę, ręce oparte o blat i stopy o podłogę.

  1. Zadbaj o oświetlenie

Oświetlenie jest jednym z elementów mających ogromny wpływ na nasze samopoczucie i komfort podczas pracy. Istotna jest nie tylko moc oświetlenia, ale również jego barwa. W biurach i pomieszczeniach przeznaczonych do pracy muszą być spełnione określone, dość wygórowane parametry, natomiast w domu najczęściej wybieramy światło, które wydają nam się najlepiej współgrać z wystrojem wnętrza. Nierzadko jest jednak ono zbyt słabe, by zapewnić komfortowe warunki pracy biurowej. Warto jest w jak najszerszym stopniu korzystać z naturalnego oświetlenia, wpadającego do mieszkania poprzez okna. Idealnie, jeśli biurko będzie ustawione możliwie blisko okien, tak by światło wpadało z lewej strony w przypadku osób praworęcznych i prawej dla osób leworęcznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here