Fotowoltaika dla Twojego domu - śląskie

Przyszedł kolejny rachunek za prąd i masz wrażenie, że zostałeś oszukany? Chcesz zmniejszyć swoje wydatki na energię? Powinieneś zainwestować w fotowoltaikę już dziś!

Fotowoltaika – co to jest?

Wikipedia definiuje fotowoltaikę jako „dobrze znaną metodę wytwarzania energii elektrycznej za pomocą ogniw słonecznych do przekształcania energii słonecznej w płynące elektrony”. Ogniwo fotowoltaiczne może być grupą modułów, modułem, grupą paneli lub szeregiem różnych rozmiarów i generować małe lub duże ilości energii elektrycznej, np. do pomp wodnych dla zwierząt gospodarskich lub do dostarczania energii elektrycznej do użytku domowego. Fotowoltaika śląskie może wytwarzać odnawialną energię elektryczną dla Twojego domu, a tym samym zapewniać znaczne oszczędności energii. Zanim zainwestujesz w panele słoneczne, musisz upewnić się, że Twój dom ma dostęp do wystarczającej ilości energii słonecznej, aby zaspokoić Twoje potrzeby.

Ile kosztuje fotowoltaika?

Koszt fotowoltaiki może na początku wydawać Ci się ogromny. Zależnie od tego jakie ogniwa fotowoltaiczne wybierzesz (istnieją 3 rodzaje) będzie on większy lub mniejszy. Kolejnym aspektem jest powierzchnia, na której zbudujesz instalację – im większa tym większa ilość paneli, które na niej staną, co za tym idzie większy koszt. Przeciętna cena panelu fotowoltaicznego o mocy 4 kWp to około 20 tysięcy złotych. Sam widzisz, że za całość możesz zapłacić nawet do 100 tysięcy złotych. Dużo? Oczywiście, że tak, jednakże nie jesteś z tym sam! Istnieje bardzo duża ilość dotacji oraz bezzwrotnych pożyczek, które pomogą Ci sfinansować całość przedsięwzięcia. Przy minimalnym wkładzie pieniężnym możesz liczyć na finansowanie nawet 85 % kosztów instalacji i materiałów. Polski rząd zapewnia wiele programów, które wspierają OZE i chętnie pomaga przeciętnym gospodarstwom domowym w zainstalowaniu fotowoltaiki.

Coraz więcej osób interesuje się fotowoltaiką. Nie zastanawiaj się i Ty i zainwestuj w przyszłościowy projekt, który pozwoli Ci uniezależnić się od lokalnego dostawcy energii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here