Jak dbać o skórę i włosy

Terapie osoczem bogatopłytkowym od wielu lat są dość powszechnie wykorzystywane w różnych aspektach medycyny. Coraz większą popularnością cieszy się również w medycynie estetycznej, w której znajduje ogromną liczbę zastosowań. Co warto wiedzieć o zabiegach z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego?

Czym jest osocze bogatopłytkowe?

Substancja ta, kryjąca się również pod skrótem PRP (Platelet Rich Plasma) to pochodzący z krwi preparat, który zawiera skoncentrowane płytki krwi w niedużej ilości osocza. Pochodzi ono z pobranej od pacjenta krwi, która później jest odwirowywana, tak by zwiększyć stężenie najcenniejszych dla zabiegu płytek krwi. W rezultacie ich stężenie w przygotowanym preparacie przekracza od 300 do 400% normalne stężenie w krwi, co z kolei przekłada się na o wiele wyższe stężenie czynnika wzrostu GF (Growth Factors), odpowiedzialnego za przyspieszanie regeneracji tkanek. To właśnie on jest głównym składnikiem odpowiedzialnym za skuteczne działanie preparatu.

Jak działa PRP?

Po wstrzyknięciu osocza bogatopłytkowego w wybrane miejsce komórki organizmu są intensywnie stymulowane do regeneracji, która zachodzi przy wykorzystaniu naturalnych mechanizmów naprawczych organizmu. Doskonale sprawdza się ono np. w spowalnianiu starzenia się skóry, a także jako alternatywa lub uzupełnienie zabiegów z wykorzystaniem botoksu. Osocze bogatopłytkowe Warszawa może pomóc także w przypadku leczenia nadmiernie wypadających włosów, ponieważ stymuluje wzrost włosów i ich zagęszczenie.

W medycynie estetycznej PRP coraz częściej znajduje zastosowanie w terapiach anti-aging, w których odpowiednio przygotowany preparat może okazać się niezwykle cennym źródłem GF, wprowadzanego później do organizmu w mezoterapii igłowej. Po kilkukrotnym powtórzeniu zabiegu można zauważyć wyraźną poprawę stanu skóry (gęstość i jędrność) i redukcję zmarszczek – efekty są trwałe, ale przychodzą po kilku tygodniach.

Przebieg zabiegu

Po uprzedniej konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej, pacjentowi pobrane zostaje od 6 do 60 ml krwi obwodowej, która następnie trafia do specjalnych wirówek. Tam oddzielane są płytki krwi od pozostałych składników – to właśnie te pierwsze są najważniejsze w uzyskanym w ten sposób osoczu. Otrzymany w ten sposób preparat jest następnie wstrzykiwany w odpowiednie miejsca na skórze pacjenta – wzdłuż wybranej fałdy czy zmarszczki. Dzięki wykorzystaniu krwi pochodzącej od pacjenta zabieg jest bardzo bezpieczny i może on powrócić do normalnych aktywności jeszcze tego samego dnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here