Niedociśnienie – przyczyny i zagrożenia [DOMOWE sposoby na niskie ciśnienie]

Do tej pory wszędzie, gdzie czytam o zmianach w ciśnieniu krwi wszyscy piszą tylko o nadciśnieniu. W naszym życiu wystąpić może również niedociśnienie. Co prawda, nie jest one groźne dla naszego zdrowia, czy życia, ale warto wiedzieć, że występuje.

Niedociśnienie może mieć różne objawy, które możemy również połączyć z innymi schorzeniami. Zbyt niskie ciśnienie może prowadzić do zawrotów głowy, zmęczenia, mdłości, zaburzeń koncentracji, a nawet omdleń. Każdy z nas może odczuwać je inaczej.

Ja pomimo swojej wady serca, jestem niskociśnieniowcem. Nawet kardiolodzy się dziwią, bo przy mojej wadzie powinno być ono podwyższone. Wielokrotnie podczas badania ciśnienia pytano mnie, czy dobrze się czuję.

Światowa Organizacja Zdrowia WHO, określiła, iż o niedociśnieniu mówimy gdy wartość ciśnienia krwi jest poniżej 100/60 mmHg u kobiet oraz poniżej 110/70 mmHg w przypadku mężczyzn.

Wyróżniamy dwa rodzaje niedociśnienia, wtórne i pierwotne.
Pierwotne czyli takie, któremu towarzyszą powyższe objawy Przy tym rodzaju niedociśnienia po konsultacji lekarza jesteśmy w stanie ustalić przyczynę. Domowymi sposobami na podwyższenie ciśnienia może być jazda na rowerze, wypicie kawy, czy zjedzenie czegoś słonego.

O soleniu sobie potraw z rana powiedział mi kiedyś lekarz. Wtedy jeszcze nie miałam tej wiedzy, co dzisiaj i uznałam go za głupka.. Zamiast mi pomóc z niskim ciśnieniem Pan kazał mi solić sobie śniadanie.. Dzisiaj już wiem, że miał racje, a więcej o soli przeczytacie w tym artykule.

Wtórne, czyli objawowe. Występuje jako objaw innej choroby. Leczenie w tej sytuacji związane jest z łagodzeniem objawów i doprowadzeniem do wyleczenia choroby podstawowej.

Dodam, aby NIE PRZYJMOWAĆ żadnych leków bez konsultacji z lekarzem.

Przepraszam, że ostatnio tak mało wpisów, ale studia pożerają bardzo dużo czasu. Postaram się dodawać chociaż jeden wpis na tydzień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here