Pomysł na wakacje

Zima powoli się kończy, za oknem widzimy coraz lepszą pogodę. Słupki rtęci przekraczają już dziesiątą kreskę a to oznacza, że niedługo przyjdzie nam zaplanować swój urlop. Czy spędzanie dwóch tygodni nad polskim morzem jeszcze Ci się nie znudziło? Tłok na plażach, krzyczące dzieci, rozwydrzeni nastolatkowie, wszechobecne parawany…

Dość tego. W tym roku warto wybrać się gdzieś indziej. Ale jeśli jesteś nostalgicznie nastawionym człowiekiem i cenisz sobie wysoką kulturę, a ponadto czujesz duże przywiązanie do swojego narodu – to jest idealne wyjście, które pogodzi wszelkie rodzące się wątpliwości. Świetnym kierunkiem wydają się Węgry – wakacje, które z pewnością będą oryginalne i chętnie wspominane przez lata.

Ogromna ilość zabytkowych, pięknych miast, wspaniała stolica mająca zapierającą dech w piersi historię, świetny klimat i bliskość kulturowa – to tylko niektóre z zalet, jakie prezentują Węgry – wakacje w tym kraju to strzał w dziesiątkę. Węgrzy cenią Polaków i naszą kulturę. Jesteśmy ich bratnim, przyjacielskim narodem. Polacy w Węgrzech traktowani są niemal jak gospodarze. Nie bez przyczyny mówi się, że Polak, Węgier to dwa bratanki. To zdecydowanie najprzyjaźniej nastawiony do nas naród. Wczasy w tym regionie wydają się zatem idealną okazją, aby przekonać się o tym na własnej skórze. Jaka jest tam pogoda? Węgry – wakacje, okres letni, ale także miesiące okalające sezon – mają bardzo ciepły i pogodny.

Klimat środkowoeuropejski jest niemal zbieżny z tym, co możemy uświadczyć w Polsce. Jedyną, znaczącą różnicą będzie kilka stopni więcej na Węgrzech, niż w naszym kraju. Czy chcieć czegoś więcej? Dobry klimat, miło nastawiona lokalna ludność, piękne miasta. Na szczególną uwagę zasługuje stolica a za razem największe miasto Węgier. Położony na północy kraju Budapeszt stanowi perełkę turystyczną, popularną w tej części Europy. Dunaj, rozdzielający miasto na dwie historyczne części – po jednej stronie Budę i Obudy, a po drugiej stronie rzeki – Pest, jest piękny w szczególności po zmroku. Światła miasta oświetlają wodę i pobliskie zabytkowe budynki. To tłumaczy dlaczego ludzie chętnie wybierają Węgry – wakacje bowiem są tam urocze i piękne dla oka. Jeśli już jesteśmy w Budapeszcie, to warto obejrzeć panoramę miasta z wysokiego wzgórza – pozwoli nam to dostrzec wielki kunszt architektów budujących to miasto.

Węgry nie są ogromnym krajem, dlatego pobyt tam nie powinien przysporzyć nam problemów z orientacją. Na uwagę zasługuje także ogromne jezioro Balaton. Mieści się ono kilkadziesiąt kilometrów od stolicy i cieszy się dużą popularnością. Jest to chętnie obierany kierunek na wakacje także wśród samych Węgrów – a kto lepiej, niż oni mają wiedzieć co warto zobaczyć w ich kraju? Jeśli jeszcze się wahasz i nie wiesz jak oraz gdzie zaplanować swój urlop – warto zastanowić się nad tym kierunkiem. To Węgry – wakacje w przyjaznym i ciepłym otoczeniu. W tym kraju znajdzie się coś, co każdy lubi. Odnajdą się tam osoby starsze, młodsze, wielbiciele kultury, sportu ale i rozrywki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here