Problemy w życiu seksualnym par

Życie w związku różni się w znacznym stopniu od życia singla. Wejście w związek wymaga przedefiniowania wielu spraw i ustalenia nowych priorytetów. Życie w tandemie wiąże się też z pojawianiem nowych, nieznanych dotąd problemów. Dotyczą one wielu sfer życia. Korzyścią posiadania partnera lub partnerki, jest z pewnością możliwość prowadzenia stabilnego i satysfakcjonującego życia seksualnego. Wraz ze zwiększaniem się jednak stażu związku, pojawiać się mogą różne problemy i komplikacje. Z czym możemy się zetknąć i jak sobie radzić w takich sytuacjach?

Spadek lub brak pożądania

Nawet w najbardziej namiętnych związkach, wraz z upływem czasu dojść może i często dochodzi do zmniejszenia zainteresowania partnerem. Jest to niebłagalne prawo natury i nie należy się tym zbytnio zamartwiać. Czasami na spadek libido ma wpływ nasz tryb życia, wiążący się z małą ilością ruchu i kiepską dietą – zmiana w tych aspektach, pozwala na poprawę życia seksualnego. Pomóc może również suplementacja preparatami zwiększającymi libido. Kluczowa bywa też nieodpowiednia relacja z partnerem i odmienne oczekiwania wobec życia łóżkowego. Jeśli nie jesteśmy w stanie sami poradzić sobie z problemami braku bliskości i sama rozmowa i przedstawienie swoich oczekiwań nie pomoże, dobrym pomysłem może okazać się wizyta u seksuologa, który udzieli nam cennych rad i zażegna w ten sposób kryzys.

Problemy z erekcją

Destrukcyjnie na życie seksualne wpływać mogą również problemy partnera z osiągnięciem erekcji lub niepełna erekcja, która nie pozwala na pełne spełnienie obu partnerom. Problemy z erekcją mogą mieć wielorakie podłoże. Mogą to być podobnie jak przy obniżonym libido – niewłaściwa dieta i niezdrowy tryb życia. Nie pomaga na pewno stres, który również może być czynnikiem decydującym o braku sprawności seksualnej. Jeśli zmiana trybu życia i pozwalanie sobie na chwile relaksu nie pomagają dostatecznie, wspomóc można się suplementami pomagającymi w osiągnięciu i utrzymaniu erekcji, np. Maxon Forte.

Przedwczesny wytrysk

Problemem bywa też nie brak pociągu i podniecenia, a wariant wręcz odwrotny – przedwczesny wytrysk. W walce z takim problemem ważna jest cierpliwość obu partnerów. Czasami wystarcza zmiana nastawienia i odrobina ćwiczeń, aby w krótkim czasie poradzić sobie z takim problemem. Wspomagać można się również specjalnymi prezerwatywami, które zmniejszają intensywność odczuć u mężczyzny, pozwalając tym samym na dłuższy stosunek. Zaopatrzyć można się również w kremy i żele, które działają w podobny – znieczulający sposób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here