Teneryfa

Dokonanie najkorzystniejszego wyboru miejsca na wakacje jest dla wielu z nas sporym wyzwaniem. Odwiedzając biura turystyczne jesteśmy bombardowani ofertami wyjazdów w różne zakątki świata. Często można odnieść wrażenie, że według doradców każde oferowane miejsce, jest tym jedynym i czekającym właśnie na nas.

Przeglądając oferty można natrafić na ciekawe propozycje wakacji w Hiszpanii, np. Teneryfa – wczasy, których nigdy nie zapomnisz! Co więc jest takiego ciekawego na tej wyspie? Wielu z nas to miejsce będzie kojarzyło z leniwym wylegiwaniem się na plaży w ciepłym słońcu, jednakże myśląc tak, można się bardzo pomylić. Na wyspie znajdują się liczne obiekty, które niewątpliwie warto zobaczyć. Zatem decydując się na wakacje na Teneryfie, decydujesz się tym samym na wspaniałą przygodę w stylu hiszpańskim. Najbardziej rozpoznawalnym symbolem tego miejsca jest najwyższy szczyt- Pico del Teide, który można zdobyć tylko za pozwoleniem. Na pewną wysokość góry można się jednak dostać kolejką, a stamtąd powędrować dostępnymi szlakami. Naokoło Teide zlokalizowany jest Park Narodowy, który wpisany został na listę UNESCO.

Charakterystyczną cechą tych rejonów jest ich wulkaniczny charakter, który robi wielkie wrażenie zwłaszcza na osobach odwiedzających Teneryfę po raz pierwszy. Każdy wybierający się na wyspę na pewno przeczytał „teneryfa – wczasy z Twoich marzeń” i rzeczywiście spełnieniem marzeń dla niektórych będzie widok delfinów i małych wielorybów pojawiających się w wodach otaczających Teneryfę. Żeby zwiększyć szansę na ich spotkanie można się udać na rejs statkiem, z którego będzie też można podziwiać monstrualne klify Lod Gigantes. Ich wysokość sięga nawet 600 metrów.

Kolejną atrakcją turystyczną, której nie można pominąć, jest znajdująca się w Górach Teno, niegdyś piracka wioska Masca, do której prowadzą długie i kręte drogi. Widoki z tego punktu zapierają dech w piersiach, stąd pominięcie wycieczki do Masca będzie graniczyło z grzechem. Na Wyspach Kanaryjskich występują endemity zwane dracenami. Są to nietypowe drzewa, które według wierzeń tamtejszych plemion posiadają magiczne właściwości. Na wyspie znajduje się też tzw. Loro Park, w którym ciekawie czas mogą spędzić zarówno duzi, jaki i mali, a to dlatego że organizowane są tam pokazy lwów morskich, orek i uwielbianych przez tłumy delfinów. Dodatkowo podziwiać tam można papugi, pokazujące różnorakie sztuczki, pingwiny, mini zoo i interesujące oceanarium. Poza wspomnianymi atrakcjami można się również wybrać do barwnego ogrodu botanicznego, gdzie naszym oczom ukażą się egzotyczne gatunki roślin, o których nawet nie śniliśmy. W końcu po aktywnym dniu można się udać na plażę Teresitas, czyli piaszczyste pasmo porośnięte zielonymi palmami, na którym każdemu uda się zrelaksować i odpocząć.

Teneryfa to idealne miejsce na spędzenie wakacji. Biura podróży oferują wiele opcji wypoczynku na wyspie. Jeżeli jednak szukasz tańszej oferty, to możesz wpisać w wyszukiwarkę „Teneryfa – wczasy last minute” i jeśli dopisze Ci szczęście to odwiedzisz wyspę po niższych kosztach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here