czy alimenty są dochodem

Niestety o tym, że ludzkie życie wcale nie jest takie łatwe prawdopodobnie wie każdy. Rozmaitość przykrych sytuacji, które mogą nas spotkać wydaje się być nieograniczona, a życie niestety pokazuje nam, że ci słabsi psychicznie mają o wiele trudniej od innych.

Mówi się, że nieszczęścia chodzą po ludziach i jest w tym wiele prawdy

Niestety czasem bardzo ciężko jest zachować śmiech na twarzy i naładowane baterie, które pozwolą nam wciąż na okrągło działać na wysokich obrotach. Czasem niestety przychodzi taki moment, że robi nam się ciężko i wydaje nam się, że nie ma już żadnego wyjścia z naszej sytuacji. Niestety życie jest ciężkie i czasem trudno nam przewidzieć, jaki scenariusz otrzymamy i co będzie nas czekało w przyszłości, jednak musimy również pamiętać o tym, że w wielu przypadkach jesteśmy panami własnego losu i to my decydujemy o tym, jak nasze życie się potoczy.

Oczywiście, nie każdy przypadek jest taki sam i wiele osób wcale nie miało wpływu na to, jak ich życie się potoczyło i na to, jak przykrość ich spotkała, jednak warto być świadomym, że w wielu przypadkach te decyzje, które podejmujemy będą miały wpływ na naszą przyszłość. To, co dziś robimy prawdopodobnie będzie odzwierciedlone w przyszłości, podobnie jak to, kim dziś jesteśmy i jakich wyborów dokonamy. Nie oznacza to jednak, że ludziom, którzy mają ciężko nie należy współczuć. Wręcz przeciwnie, powinniśmy pomagać ludziom, którzy nie mieli tak dużego szczęścia jak my lub po prostu potrzebowali czasu, by na własnych błędach nauczyć się, że należało wtedy, kiedy mogli, podjąć inne decyzje, a te, które zostały podjęte, ewidentnie były niewłaściwe. Pamiętajmy przecież, że każdy uczy się na błędach i powinniśmy z nieco większą empatią podchodzić do ludzi, którym się nie powiodło.

Najczęstszym powodem rozczarowań i życiowych problemów ludzi jest praca

dochód

Niestety nie każdy posiada takie wykształcenie, które pozwoliłoby mu na pracę w miejscu, w którym by chciał pracować czy w miejscu, które mu się niegdyś marzyło i które sobie wyobrażał, jako szczyt swoich marzeń. Mówi się, że życie weryfikuje różne scenariusze i ciężko jest nie przyznać temu powiedzeniu racji. Praca jest jednak rozczarowanie nie tylko jako miejsce, w którym się pracuje i obowiązki, które się wykonuje, ale również jest rozczarowaniem pod względem zarobków, które przecież wyobrażaliśmy sobie nieco inaczej.

Niestety, w dzisiejszych czasach zarobki odgrywają bardzo ważną rolę w życiu człowieka, bowiem bez pieniędzy nie jesteśmy w stanie nic zrobić. Wszystko, co nas otacza kosztuje i to często niestety sporą ilość pieniędzy, dlatego tym bardziej ich brak jest dla człowieka doskwierający. Warto więc zastanowić się czasem, czy poszerzenie swoich kwalifikacji i ewentualne przebranżowienie się, nie byłoby dobrym pomysłem.

Szczególnie przykra sprawa jest wtedy, kiedy okazuje się, że nasza praca daje nam niewystarczające dochody, a my na swoim utrzymaniu mamy jeszcze dzieci. Wtedy często robi się naprawdę nieciekawie i sprawa pieniędzy potrafi spędzać nam sen z powiek. Wiele osób więc udaje się do różnych ośrodków i urzędów, by starać się o jakąś pomoc od państwa. Jeśli posiadamy dzieci i wychowujemy je sami, to pewnie zastanawiamy się czy alimenty są dochodem, który przecież odgrywa ważną rolę w staraniu się o jakąś zapomogę. Jednak musimy wiedzieć, że w świetle prawa – zgodnie z ustawą o świadczeniach rodzinnych – alimenty uznawane są za nasz dochód.

wykres

Jeśli bardzo potrzebujemy pieniędzy, to nie powinniśmy bać się o nie poprosić, bowiem lepiej jest poprosić o pieniądze, aniżeli pozwolić swojej rodzinie głodować lub żyć w ubóstwie.

Warto jednak przeanalizować swoje życie i zastanowić się, czy faktycznie czegoś nie możemy zrobić lepiej, by poprawić swój status i stan życia. Nasze dzieci pewnie będą nam wdzięczne i będziemy dla nich ogromnym przykładem, jeśli im pokażemy, że dobra materialne najlepiej uzyskiwać za pomocą swojej pracy – byle mądrej, niekoniecznie ciężkiej. To z pewnością będzie dla nich dobra lekcja pokory.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here