toaleta

Menstruacja, potocznie zwana okresem, to nieciekawy moment w życiu każdej kobiety. W trakcie jej przebiegu dochodzi do wielu przykrych objawów, takich jak bóle głowy, nudności, jak również gorszy nastrój. Wiele pań dużo by zrobiło, aby nie przeżywać tych dni. Wskazać należy, iż przeznaczona jest dla nich linia produktów, które skutecznie zatrzymują krwawienie i sprawiają, że przejściowe niedogodności są dla nich mniej uciążliwe. Mowa tu przede wszystkim o podpaskach, jednakże coraz częściej w tym zakresie stosowane są tampony.

Jest to uniwersalne rozwiązanie proste w aplikacji, łączące się z niebywałą wygodą użytkowania. Tampony zatrzymują krwawienie, a ich wymiana co do zasady nie jest związana z nadmiernymi trudnościami. Sprawia to, że stanowią one obowiązkową część zawartości kobiecej torebki. Warto wskazać, iż używanie tamponów nie wiąże się z jakimkolwiek ryzykiem, co sprawia, że z powodzeniem mogą być używane przez kobiety w każdym wieku.

Kluczowe znaczenie ma jednak odpowiedź na pytanie, czy można sikać z tamponem. Wbrew pozorom nie sposób łatwo rozstrzygnąć tego zagadnienia, bowiem każde kobiece ciało cechuje inna specyfika. Może bowiem się zdarzyć, iż tampony zostały źle dopasowane, przez co mogą wypadać w trakcie czynności takich jak sikanie. Na ogół jednak nie ma z tym większych problemów, bowiem w takiej sytuacji wystarczy kupić wkładki w innym rozmiarze. Jeżeli tampon jest dobrze dopasowany, pozostaje on bez wpływu na czynność oddawania moczu.

kobieta

Wynika to z faktu, iż kobieca cewka moczowa zlokalizowana jest w pewnym oddaleniu od pochwy. Sprawia to, że bez najmniejszych problemów można wysikać się bez obaw, że tampon wypadnie. Warto mieć jednak na uwadze, że zachowanie optymalnego poziomu higieny w czasie okresu jest kluczowe. Wynika to z faktu, iż obecne w moczu bakterie mogą negatywnie wpłynąć na zdrowie narządów rodnych. Dlatego w okresie menstruacyjnym każda kobieta powinna dysponować środkami higienicznymi, które zabezpieczą ją przed ewentualnymi powikłaniami zdrowotnymi.

Z szerokiej gammy kosmetyków pielęgnacyjnych dla kobiet warto w pierwszej kolejności sięgnąć po żel do higieny intymnej. Jest to substancja hipoalergiczna, która zabija bakterie i nie powoduje nawet najmniejszych podrażnień. Jeżeli jednak dana kobieta nie jest przyzwyczajona do stosowania tego typu kosmetyku, może sięgnąć po emulsję. Wskazuje się, że gęsta substancja jest zdecydowanie łatwiejsza w aplikacji i nie wymaga stosowania żadnych dodatkowych środków ochronnych.

Warto jednak pamiętać o konieczności jej dokładnego zmycia – w innym przypadku może dojść do uporczywego swędzenia w okolicach dróg rodnych. Dobrym rozwiązaniem wydaje się być również skorzystanie z pomocy dermatologa. Taki fachowiec będzie w stanie wskazać kosmetyki, które winny być stosowane do danego rodzaju skóry. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, iż porada takiego fachowca zazwyczaj jest kompleksowa, co pozwala na zyskanie zestawu pełnej i rzetelnej informacji na temat dbałości o higienę skóry w okolicach intymnych.

czy można sikać z tamponem

Jak już wspomniano, samo stosowanie tamponu nie wpływa negatywnie na proces oddawania moczu. Jeżeli jednak u kobiety takie działanie budzi swego rodzaju dyskomfort psychiczny, warto sięgnąć po podpaski. W ich przypadku jednak niezbędne jest ich usuwanie przed rozpoczęciem sikania. Należy jednak wskazać, iż jest to czynność prosta, która nie wymaga sporych nakładów czasowych. Z kolei tampony w ciągu dnia muszą być sukcesywnie wymieniane.

Najczęściej kobiety, korzystając z tego rodzaju produktów, właśnie w trakcie wizyty w łazience dokonują aplikacji nowego tamponu. Sprawia to, że po stronie wielu pań powstała wątpliwość, czy sikanie z tamponem nie powoduje negatywnych skutków ubocznych. Warto pamiętać, iż niektóre kobiety mają silne mięśnie w okolicach pochwy, co sprawia, że sikanie z zaaplikowanym tamponem jest niemożliwe. W takiej sytuacji może okazać się konieczne jego wyjęcie. Należy jednak uniknąć sytuacji, w których ta sama wkładka stosowana jest dwukrotnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here