Polecany Gabinet dentystyczny Konin

Istnieje kilka ważnych powodów, dla których warto dbać o stan uzębienia. Najważniejszym z nich jest zdrowie – wbrew pozorom choroby zębów bardzo często przyczyniają się do innych schorzeń, na przykład związanych z układem krwionośnym czy pokarmowym. Dbając o zęby, pośrednio dbamy o dobre samopoczucie oraz ogólnie kondycję całego organizmu. Innym ważnym powodem jest wygląd – białe zęby bez ubytków to Twoja najlepsza wizytówka. Zadbane uzębienie sprawia, że prezentujesz się profesjonalnie oraz inni będą darzyć Cię zaufaniem. Co więcej, badania pokazują, że ludzie, którzy nie wstydzą się swojego uśmiechu, częściej się uśmiechają, co dodaje im pewności siebie i podnosi poczucie własnej wartości. Jak widać, istnieje wiele powodów, dla których warto dbać o zęby. Możesz jednak zadać sobie pytanie – tylko jak to robić, w tak zabieganym świecie? Przedstawiamy kilka praktycznych porad.

Przede wszystkim higiena

Prawidłowa i regularna higiena jamy ustnej to podstawa, aby przez długi czas cieszyć się zdrowymi zębami oraz promiennym uśmiechem. O czym warto pamiętać każdego dnia? Przede wszystkim o myciu zębów kilka razy dziennie – warto to robić przynajmniej dwa razy dziennie, jednak wiele osób postanawia myć zęby po każdym posiłku. Nie tylko zapobiega to próchnicy, ale zniechęca do podjadania między posiłkami. Warto tutaj pamiętać o prawidłowej technice mycia zębów. Szczoteczka powinna być ustawiona pod kątem 45 stopni i należy wykonywać ją ruchy obrotowe i wymiatające, zawsze rozpoczynając od linii dziąseł. Szczotkować trzeba zarówno wewnętrzną, jak i zewnętrzną powierzchnię zębów oraz języka. W codziennej pielęgnacji zębów przydatne są również różne akcesoria – między innymi nitka do zębów. Stosuje się ją, aby pozbyć się resztek pożywienia z trudno dostępnych przestrzeni między zębami. Pomaga ona zapobiegać chorobom dziąseł, w tym próchnicy oraz utrzymać prawidłową higienę jamy ustnej. Oprócz nitkowania, warto postawić na dosyć nowoczesne rozwiązanie w naszym kraj, które jednak cieszy się coraz większą popularnością, czyli irygator. Jest to prosty sprzęt, który wytwarza strumień wody pod ciśnieniem, co pozwala na dogłębne oczyszczenie całej jamy ustnej – w tym usunięcie płytki nazębnej, bakterii gromadzących się między zębami czy w kieszonkach dziąsłowych. Oprócz czyszczenia, masuje delikatnie dziąsła, co sprawia, że stają się mocniejsze oraz zdrowsze. Z pewnością jest to sprzęt, w który powinni zainwestować wszyscy, którym zależy na ładnym uśmiechu i zdrowiu.

Regularnie odwiedzaj dentystę

Regularne wizyty u dentysty to kolejny ważny aspekt dbania o dobrą kondycję zębów. Jak często powinno się odwiedzać gabinet dentystyczny Konin? Przynajmniej raz na sześć miesięcy, chyba, że towarzyszą Ci niepokojące dolegliwości, takie jak ból zęba lub dziąseł czy nadwrażliwość – w takiej sytuacji, warto jak najszybciej umówić wizytę, aby nie dopuścić do pogorszenia się sytuacji. W trakcie okresowych wizyt u dentysty, specjalista szczegółowo przegląda zęby pod kątem próchnicy i ubytków – jeżeli znajdzie jakiekolwiek nieprawidłowości, to od razu przystępuje do działania. Interwencja w przypadku małego ubytku trwa zaledwie kilka minut i może zapobiec rozprzestrzenianiu się próchnicy na inne zęby. Lekceważenie takiej sytuacji może doprowadzić do poważnych problemów z zębem, które będą wymagać między innymi leczenia kanałowego – ono jest natomiast o wiele bardziej kosztowne i bolesne. Podczas okresowych badań, dentysta zwraca uwagę także na inne czynniki – między innymi ocenia stan dziąseł. To także doskonała okazja, aby usunąć kamień nazębny oraz płytkę, która potrafi bardzo szybko odkładać się na zębach i prowadzi do licznych problemów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here